Akıllı Ev Sistemleri

  Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

  Akıllı Ev Sistemleri; güvenlik, aydınlatma, iklimlendirme, ısıtma ve görüntüleme gibi birbirinden bağımsız birimleri ve cihazları ana kontrol ünitesi ile birbirine bağlayan sistemler olarak tanımlanabilmektedir. Bilgisayar, TV, oyun konsolu, tablet, ses ve multimedya sistemleri tarzındaki cihazlar da Akıllı Ev Teknolojileri platformu üzerinden kolaylıkla yönetilebilmektedir. Akıllı Ev Sistemleri ev ortamında akla gelebilecek tüm konfor ve güveni sağlayan, kişinin ayrıca kontrol etmesine gerek kalmadan Uzaktan Kontrol Birimleri sayesinde hayata kolayca geçirilebilen bir sistem olmaktadır.

  Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri olarak da bilinen bu sistemler sayesinde;

  • Ev ortamında akla gelebilecek her türlü elektrikle çalışan otomatik olarak cihaz Uzaktan Kontrol
  • Güvenlik Kameraları ile kişi evinde olmadan evini izleyebilir ve kontrol edebilmektedir.
  • Kişi eve girmeden kilometrelerce uzakta da olsa ev sıcaklığını yaz ya da kış hava durumuna göre hazırlayabilmektedir.
  • Klima uzaktan kontrol edilerek çalıştırabilmektedir.
  • Evin tüm kilit sistemi uzaktan kontrol edilerek güvenli olmayan ortamların kilitlenmesi ve acil ilk yardım sistemlerinin devreye girmesi sağlanabilmektedir.
  Gazi Information Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş. olarak ürettiğimiz Akıllı Ev Otomasyonu ürünlerimiz son teknoloji donanım ve yazılımları destekleme ile birlikte kullanıcılara eşsiz bir Akıllı Ev Otomasyonu deneyimi sunmaktadır.

  Günlük yaşamı oldukça kolaylaştıran teknolojik dokunuşlardan biri olan Akıllı Ev Sistemleri farklı seçenekleri ile müşterilerin tercihine sunulmuştur. Bazı özellikler kullanıcıya bırakılmakla birlikte müşteriler, ısıtma, aydınlatma, iklimlendirme, elektronik ses ve görüntü cihazlarına erişimin yanı sıra farklı ev eşyalarına erişim imkanına sahip olmaktadırlar. Kalitesi ve güvenliği bakımından tescillenmiş firmalardan tedarik edilen geniş ürün altyapımız ve uzman teknik kadromuz ile ihtiyacınız olan en doğru hizmeti vermekteyiz. Müşterilerin tercihlerini ön planda tutarak kaliteli çözümler sunan firmamızın Ücretsiz Keşif Avantajından faydalanabilirsiniz.

   

  Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Kontrol Edilmektedir?


  Akıllı Ev Teknolojileri başta büyük şehirler olmak üzere birçok şehirde hatta dünya genelinde sağladığı hizmet ve güvenlik imkanları ile oldukça yaygınlaşmış olmaktadır.

  Akıllı Ev Otomasyonu aktif olan evlerde, ev aletlerinin, beyaz eşyaların ve tesisatların birçoğu teknolojik altyapı ile entegreli olarak üretilmiştir. Bu sayede internete erişilebilen her yerden akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar üzerinden ev eşyalarına ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır.

  • İster akıllı mobil cihazınızdan tek bir dokunuş ile,
  • İster sesli komut ile,
  • İsterseniz de manuel kullanım ile tüm bu elektronik ev aletleri, mobilyalar ve beyaz eşyalar kullanılabilmektedir.
   

  AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMLERİ İLE NELER YAPILABİLİR?

  • Akıllı Ev Teknolojilerihayatı çok daha pratik bir hale getiren Akıllı Ev sistemleri ile birlikte çalışmaktadır. Bu sistemler, birbirleriyle iletişim kurabilen cihazları etkin bir şekilde yönetilebilmesine olanak tanımaktadır.
  • Ev içindeki odalardan ya da İnternet aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden evinizdeki elektronik eşyaları çalıştırabilir, durdurabilir veya ileri bir tarih için programlayabilme imkanı sunulmaktadır.
  • Uzaktan Bağlantıkurarak evde yer alan sabit kameralara bulunulan herhangi bir yerden ulaşabilme imkanı sunulmaktadır. Böylece kapı önü, balkon, teras ve bahçe gibi dış ortamları dahi canlı olarak izleyebilirsiniz.
  • Eve yerleştirilen bazı Sensörlerile su baskını, gaz kaçağı ve yangın gibi durumlarda acil müdahale olması açısından bildirim gönderilmektedir. Uzaktan kontrol sayesinde evde yokken elektrik, gaz ve suyu açıp kapatma imkanı sunulmaktadır.
  • Akıllı Ev Teknolojileriile tek bir dokunuşla verilen örneklerdeki gibi birçok şeyi tek bir dokunuşla yapabilmeniz mümkün olmaktadır.
   

  AVANTAJLARI

  Tek ücret ödeyerek Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri ile evin tüm güvenliği sağlanabilmesi mümkün kılınmaktadır.

  Akıllı Ev Otomasyonunun belli başlı avantajlarına değinmek gerekirse;

  • Evlerde güvenliğin sağlanıp ve konfor ortamının en üst sınırını yaşatmaktadır.
  • Evden çıkıldığında unutulan elektrik, su, doğalgaz ve elektrikli cihazların çalışması kilometrelerce uzakta olunsa dahi uzaktan yönetilebilme imkanı sunmaktadır.
  • Eve girmeden tüm evin ortamı kontrol edebilir, daha kullanışlı ve rahat ortamlar oluşturulabilmektedir.
  • Kişi evine gelmeden perdeleri açabilir, kahve makinesini çalıştırabilir ve ışıklarını açabilmesi gibi konfor alanın oluşturulması sağlanabilmektedir.
  • En önemlisi unutulan açık gaz, ocak ve kapı kilidi gibi son derece önemli yapıların kontrolü tek bir dokunuşla sağlanabilmektedir. Böylece oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilmiş olunmaktadır.
  • Akıllı Ev Sistemleri Fiyatları ile her hane için talep gören Güvenlik Sistemlerindendir.

  “Siz de Gazi Information Teknoloji Akıllı Ev Sistemlerine geçin aklınızın evde kaldığı zamanlar artık geride kalsın.”

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim