Kablosuz Network Sistemleri

  Kablosuz Network Sistemleri Nedir?

  Kablosuz Altyapı Çözümleri

  • Kablosuz Sistemlerdijital sinyallerin RF radyo frekanslarına çevrilerek hava yolu ile iletilmesi prensibi ile çalışan sistemlerdir.
  • Günümüzde internet erişim gereksinimi duyan cihaz (Internet Of Things – Nesnelerin İnterneti) sayısındaki hızlı artış beraberinde erişim teknolojilerine olan ihtiyacı da arttırmıştır.
  • Özellikle yeni teknolojilerle üretilmiş cihazların çoğunda kablosuz bağlantının, ana erişim yöntemi olarak kullanılması kablosuz ağ çözümlerine olan yönelimin artmasını, dolayısı ile kablosuz ağ teknolojilerinin hızla gelişmesini sağlamıştır.
  • Kablosuz Veri İletişimi, wifi, Wimax ve LTE Teknolojileriile işletmelerin her alanında kullanılmaktadır. Yerel İletişim ağ ortamlarında hızla mobilite durumunun artması ve kablo bağlantısının zor olduğu ortamlar için ”Kablosuz Ağ Çözümleri” kullanılarak, hız kalitesi yüksek seviyeye ulaşmıştır.
  • Kablosuz Network Sistemleri özellikle LTE ve Wimax Çözümleri, şirket içi kapalı ve açık ortamları desteklemektedir. Bu sayede, özellikle büyük kampüs alanlarında, kablo bağlantısının zor olduğu binalar arası bağlantılarda Kablosuz Ağ Çözümleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

   Gazi Information Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş. Kablosuz altyapı sistemleri konusunda kaliteli alt yapısı ve deneyimli kadrosu ile müşterilerin ihtiyacına cevap verecek en doğru çözümleri titizlikle sunmaktadır. İşletmeler için Yapısal Kablolama ve Kablosuz Network Sistemleri için gerekli hizmeti kurumsal olarak veriyoruz. Sizde kurumunuzu bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız Kablosuz Ağ Çözümleri hizmetlerimizden yararlanmak ve Kablosuz Network Sistemleri Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Kablosuz Network Özellikleri

  Kablosuz Ağ Sistemi Teknolojileri: Wimax ve LTE

  Wimax Teknolojisi

  (Worldwide Interoperability for Microwave Access- Mikrodalga Erişimi için Evrensel Uyumluluk)

  Bu sistemler mobil istasyonlar için yaklaşık 15 km çapında bir alanda etkin iken sabit istasyonlar için yaklaşık 50 km lik bir alanda etkindir. Ayrıca yüksek hızda Kablosuz İnternet Erişimi sağlamakla birlikte, daha verimli bir bant genişliği kullanımı sunmaktadır. Kablosuz Altyapı sistemi için ideal bir teknolojidir.

  Wimax, uzun mesafelerde daha fazla veri iletimine olanak tanıyan ikinci nesil bir protokoldür. Wifi teknolojisi günümüzde kullanılan Kablosuz İnternet Erişimini sağlamaktadır. Ortalama 30 m - 100 m mesafesinde internet erişimi sağlayıp IEEE 802.11 standardını kullanırken; Wifi ‘ye göre daha gelişmiş bir sistem olan Wimax, IEEE 802.16 standardını kullanmaktadır.

  LTE Teknolojisi

  LTE mobil cihazlar ve veri terminalleri için yüksek hızlı iletişim standardıdır. GSM/EDGE ve UMTS/HSPA ağ teknolojileri temellidir. LTE ile iletişim hızı ve kapasitesi temel ağ iyileştirmeleri ile farklı bir radyo arayüzünün beraber kullanımıyla arttırılmıştır.

  Kapasite artışı ve yüksek hız yeni dijital sinyal işleme (DSP) teknikleri ve modülasyonlarla gerçekleştirilmiştir. Bir diğer amaç ise IP temelli ağ mimarisinin yeniden tasarlanarak basitleştirilmesi ve 3G ağ mimarisine göre daha düşük iletim gecikmelerinin sağlanmasıdır. LTE kablosuz arayüzü 2G ve 3G ağlarla uyumsuz olduğundan, farklı bir radyo spektrumunda çalıştırılması gerekmektedir.

  Kablosuz Ağ Teknolojisi çeşitleri olan LTE ve Wimax teknolojileri aynı altyapıyı kullanmasına karşılık Wimax 2’nin 360 Mbps hız ve 75 km menziline karşılık, LTE 300 Mbps ve yaklaşık 100 km menzil kapasitesine sahiptir. Benzer altyapıyı kullanmalarına rağmen aralarındaki büyük denilebilecek teknik fark Wimax’in Time Division Multiplexing kullanmasına karşılık, LTE teknolojisi Frequency Division Multiplexing kullanmasıdır.

  Kablosuz Network Sistemleri Avantajları

  Kablosuz Network, ilk olarak kablolu bağlantı imkanı olmayan yerlerde hızlı ve acil haberleşme sağlayabilmek için geliştirilen teknolojidir. Daha sonra yaygınlaşarak Ağ sistemlerinin her aşamasında kullanılmaya başlanmıştır.

  • Kablosuz Ağ sistemlerinin en büyük avantajı hiçbir kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan istenen cihazların birbirleriyle kolay bir şekilde kesintisiz haberleşme sağlayabilmesidir.
  • Kablolu Altyapı Sistemler, her cihaz için ayrı bir Cat kablo ihtiyacı duyarken, Kablosuz Sistemler çok geniş bir alandaki tüm cihazlara farklı bağlantı noktaları üzerinden kablosuz bağlantı ile aynı anda iletişim kurabilme imkanı sunar.

   Kablosuz Bağlantı Çözümleri ile sunulan avantajlar:

  • Öncelikle Kablo Altyapı maliyetleri düşmektedir.
  • İş süreçlerinizin hızlanmasını bununla birlikte verimliliğin artmasını sağlamaktadır. Böylelikle zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır.
  • Kurulum ve yapılandırması daha kolaydır.
  • Aynı anda çok geniş kullanıcı kitlesine ulaşılabilmektedir.
  • Kablolu bir yapıya sahip olmadığından olumsuz hava şartlarında da çalışabilmektedir.
  • Geniş alanlara, yüksek hızda veri transferi yapılabilmektedir.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim