Turnike Geçiş Sistemleri

  Turnike Geçiş Sistemleri Nedir?

  Turnike Geçiş Sistemi Nedir? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Geçiş Kontrol Sistemlerinin en yaygın çeşidi olan Turnike Sistemleri giriş çıkışların kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesinin önemsendiği durumlarda ve mekanlarda uygulanan sistemlerdir. Güvenli yazılım ve donanımlarla donatılmış bu sistemler, giriş çıkışları sınırlandırıp, kayıt altında tutarak güvenliği üst seviyeye taşımaktadır.

  Turnikeli Geçiş Sistemleri, Personel Takip Sistemi öğrenci takibi gibi çeşitli amaçlarla kullanıldığı takdirde farklı geçiş teknolojileriyle entegre olarak çalışabilmektedir.

  Entegre çalışan Turnike Sistemleri şu şekildedir:

  • Kartlı Turnike Sistemleri
  • Şifreli Turnike Sistemleri
  • Parmak İzi Turnike Sistemleri
  • Yüz Tanıma Turnike Sistemleri

  Kullanım amaçlarına ve mekanlara göre kullanış şekillerinde farklılıklar olan Turnike Sistemi istenmeyen, uygun olmayan kişilerin geçişini kısıtlamaktadır.

  Turnike Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

  Turnike Geçiş Sistemleri işlevlerine göre birçok model ve Turnike Sistemleri Çeşitlerine sahiptir. Bunları şu şekilde kısaca açıklayabiliriz;

  Tripod Turnike Sistemleri

  Tripod Turnike Sistemleri iç ve dış ortamlar için tasarlanmış bel hizasında 3 kollu turnike modelidir. Tripod Turnike şirket genel merkezleri, okullar, fabrikalar, plazalar, spor salonları ve konut projelerinde güvenli ve pratik geçişler için kullanılmaktadır. Tripod Turnike Fiyatları ile ilgili bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri

  Hızlı Geçiş Turnike banka ve holding gibi prestijli ortamlar için tasarlanmış iç ortam ürünleridir. Hızlı Turnike mimar ve dekoratörlere değişik tasarım imkanları sunmaktadır. Hızlı Geçiş Turnike Fiyatları ile ilgili bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Swing Gate Turnike Sistemleri

  Swing Gate Turnike Sistemleri, Vip Turnike olarak da bilinen ve engelli geçişlerde kullanılan estetik görünümlü motorlu turnikelerdir. Estetik görünüm ve dekorasyonun önemli olduğu mekanlarda kullanılmak üzere üretilmektedir.

  Paralı Turnike Sistemleri

  Paralı Turnike Sistemleri genel olarak Bel Turnike Sistemleri olarak bilinen turnikelerdir. Bu turnike sistemleri bel boyu turnikelerdir. Bu turnikelere üç ayaklı turnikeler de denilmektedir. Aynı zamanda belirli bir miktar ücret belirleyerek jeton sistemini kurdurabilirsiniz. Böylece istediğiniz miktarda ücret ile Jetonlu Turnikeden kontrollü geçişleri sağlayabilirsiniz. Turnike ücretleri kullanılan turnike modeline göre değişiklik göstermektedir. Gişe sistemlerinde kullanılan turnikeler paslanmaz çelik veya elektrostatik boyalı olabilir. Paslanmaz çelik Paralı Turnike Fiyatları ile elektrostatik Boyalı Turnike Fiyatları aynı değildir. Paslanmaz çelik turnikeler dış mekan kullanımına uygundur. Elektrostatik boyalı turnikeler iç mekan kullanımına uygundur.

  Boy Turnike Sistemleri

  Boy Turnike Sistemleri yüksek güvenlik gereken yerlerde kontrollü geçiş sağlayan turnike modelidir. Firmamız genel olarak Tansa Boy Turnikeleriyle birlikte entegreli biçimde çalışmaktadır. Boy Turnike Sistemi iç ve dış ortamda kullanılabilen, 2, 3 veya 4 kanatlı modelli seçenekleri bulunan turnikelerdir. Boy Turnike Modelleri tercihe göre boyalı veya paslanmaz çelik olarak üretilmektedir. Boy Turnike Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

  WC – Tuvalet Turnike Sistemleri

  Tuvalet Turnikeleri, umumi açık tuvaletlere girmek için kullanılan turnikelerdir. Bu turnikeler jeton veya bozuk para ile çalışarak kişilerin düzenli ve kontrollü bir şekilde tuvalete girmesine olanak sağlar. Tuvalet Turnike Fiyatları kullanılan turnikenin modeline göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde Tuvalet Turnikeleri olarak Bel Turnikeleri tercih edilmektedir. Bu turnikeleri sadece umumi tuvaletlerde değil, şirketlerde, meydanlarda, havalimanlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde, fabrikalarda, hastanelerde ve ücret talep edilen benzeri yerlerde güvenle kullanabilirsiniz. Wc Paralı Turnike Fiyatları kullanılacak yüzeylere göre değişmeyecektir. Sistemin fiyatı sadece seçilen turnikelere göre değişiklik gösterecektir.

  Okul Turnike Sistemleri

  Üniversitelerde veya özel okullarda alıştığımız Okul Turnike Sistemleri artık bir ihtiyaç haline geldi ve tüm okullarda kullanılmaya başlandı. Öğrenci devamsızlıklarına da bu sistemler üzerinden öğrencilerin okulda olup olmadığı takip edilerek ulaşılabilmektedir. Bu da okul yönetimini rahatlatır. Okul Turnike Sistemleri okul içinde olduğu gibi okul giriş kapılarında da çeşitli şekillerde kullanılabilir.

  Spor Salonu Turnike Sistemleri

  Spor Salonu Turnike Sistemleri, spor salonu üyelerinin belirli bir alana hangi saatte ve hangi gün girdiğini kolayca öğrenmenizi sağlayan sistemlerdir. Bu program ile ayrıca kimin hangi kapıdan geleceğini tanımlayabilir ve kısıtlayabilirsiniz. Basit arayüzü sayesinde kısa bir eğitim almış herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

  Her bir turnikenin kullanım amacı, kullanılacağı alan ve modeli farklıdır. Bu nedenle sahip olduğu özelliklere göre Turnike Fiyatları değişiklik göstermektedir. İşyeri Turnike Sistemleri genel olarak işletmelerde, fabrikalarda, plazalarda kullanılmaktadır. Jetonlu Turnike sistemleri ise daha çok eğlence merkezlerinde veya tuvalet girişlerinde kullanılmaktadır. Tuvalet Turnike Fiyatları oldukça uygun maliyetlidir. Turnikeler isteğe bağlı olarak tek yönlü veya çift yönlü çalıştırılabilmektedir. Tüm Turnike Sistemleri entegre edilen sensörler ve kullanılan yazılımlar sayesinde Otomatik Turnike olarak çalışma prensibine sahip olabilirler.

  Turnike Geçiş Sistemlerinin Kullanım Alanları

  Turnike Sistemleri kullanım amaçlarına göre birçok yerde kullanılmaktadır.

  Bu alanlardan bazıları şöyledir:

  • AVM Turnike Sistemleri
  • Okul Turnike Sistemleri
  • Hastane Turnike Sistemleri
  • Metro Turnike Sistemleri
  • Yemekhane Turnike Sistemleri
  • Spor Salonu Turnike Sistemleri
  • Yurt Turnike Sistemleri
  • Ofis Turnike Sistemleri
  • Otel Turnike Sistemleri
  • Havaalanı Turnike Sistemleri

  Kurum ve kuruluşlar gibi elektronik sisteme bağlı olarak güvenli ve sınırlamalı geçiş sağlamak istenen her yerde kullanılmaktadır. Özel okul, özel işletme gibi yerlerde de artık yüksek güvenlik tedbiri alabilmek adına Turnike Sistemleri tercih edilmektedir.

  Entegre Çalışan Turnike Sistemleri

  İleri teknoloji çağına uyum sağlayan yazılım ve donanımları ile yüksek güvenlik, kontrol ve analiz sağlayan sistemler şu şekildedir:

  Kartlı Turnike Sistemleri

  Proximity ve mifare kart okuyucu gibi terminaller bağlanarak, kişiye özel veya genel tanımlanmış kartların okutularak geçiş yapıldığı Kartlı Geçiş Sistemleridir.

  Şifreli Turnike Sistemleri

  Çalışma prensibi olarak, kişiye özel atanan şifreler veya belirlenen belli şifrelerle girişlerin kontrol altına alınmasını sağlayan Şifreli Geçiş Sistemleridir. Doğru şifre girildiği takdirde turnike geçişe izin verecektir. Böylece tek bir şifreyle geçişler yetkilendirilmiş olacaktır. Talep edilmesi durumunda Personel Takip yazılımları sayesinde bu geçişler analiz edilerek raporlandırılabilmektedir.

  Parmak İzi Turnike Sistemleri

  Parmak İzi Okuyucu Cihazlarıyla entegreli olarak çalışır. Kişilerin parmak izleri tanıtılarak, kart taşıma veya şifre unutma gibi sorunların önüne geçilerek daha yüksek güvenlikli hizmet sağlamak amaçlanmıştır.

  Yüz Tanıma Turnike Sistemleri

  Yüz Tanıma Sistemi, yüze ait karakteristik özelliklerin analizi yapılarak, bu analize göre verilerin kişiye özel bir şifreleme yöntemi ile veri tabanına kaydedilmesi ve kimlik tanımlaması sırasında gerekli karşılaştırmanın yapılıp geçiş onayı verilmesini sağlayan bir sistemdir. Yüz tanımlama terminalinin entegre edildiği turnikeden, kişiler bu şekilde veri tabanına daha önceden tanımlanıp sonrasında geçiş iznine sahip olabilmektedir.

  En Ucuz Turnike Fiyatlarına sahip Gazi Information Teknoloji ile uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz Geçiş Kontrol Sistemlerine sahip olabilirsiniz. Firmamız ihtiyacınıza en uygun Turnike Sistemleri Fiyat ve özellikleri hakkında sizlere her zaman danışmanlık yapmaktadır. 

  Turnike Geçiş Sistemleri ile güvenliğinizi ve kurumsallığınızı maksimum düzeye çıkarmak sizin elinizde!

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim