Bariyer Geçiş Sistemleri

  Bariyer Geçiş Sistemleri Nedir?

  Bariyer Sistemleri, kurum, kuruluş, işletme, fabrika, iş yerleri, siteler, otoparklar gibi araç giriş ve çıkışının olduğu yerlerde, araçların takibini ve yetkilendirmesini yaparak kontrol altına alınmasını amaçlayan sistemlerin bütünüdür.

  Firmamız özellikle yoğun kullanılan girişlerde daha hızlı geçiş olanağı sunan Güvenlik Bariyer Sistemleri seçenekleri ile müşterilerinin güvenliklerini, isteklerini önemsemekte ve her bir müşterisine ayrı özel çözümler üretmektedir.

  Gazi Information Teknoloji otopark alanlarında giriş ve çıkışları güvenle sağlamak ve geçişleri hızlandırmak için kollu bariyer sistemleri, Park Bariyeri, Mantar Bariyer, Site Bariyer Sistemleri, Road Blocker, tuzaklar ve Plaka Tanıma Sistemi gibi Otomatik Bariyer hizmetleri vermektedir.

  Güvenlik Bariyer Sistemleri belirlenen alana izinsiz girişlerin önüne geçilmesi açısından önemlidir. Bu sistemler ile entegre çalışan Otopark Plaka Okuma Sistemi ya da kablosuz alıcılar sayesinde istenilen araçların otomatik geçişini sağlayarak zaman ve işçilikten ciddi kazanç sağlanmaktadır. Bununla birlikte tüm giren çıkan araçların giriş ve çıkışları kayıt altına alınmaktadır.

  İstenen kişilerin istenilen saatte giriş ve çıkışını sağlamaktadır. Çeşitli Bariyer Geçiş Sistemleri sayesinde yabancı aracın içeriye direkt girmesi engellenmektedir. Araçların plakalarına ya da ön cama küçük çip şeklinde yerleştirilen alıcı ile tanınması ve kolay geçiş yapılması sağlanmaktadır.

  Bariyer Çeşitleri

  Bariyer Sistemi özellikle uzaktan bir kumanda ile kontrol edilebildiği için pratik araç geçişleri sağlamaktadır.

  Bariyer Çeşitlerinden yaygın olarak kullanılan Kollu Bariyer Sistemleri, otomatik geçiş özelliği ile araçların durmadan hızlı ve güvenli biçimde geçişlerini sağlamaya imkan tanımaktadır. Mantar Bariyer Sistemleri ise özellikle AVM’ler, tesis girişleri ile belediyelerin sokak yayalaştırma çalışmalarında çoğunlukla tercih edilen sistemler olarak bilinmektedir.

  Kollu Bariyer Geçiş Sistemleri

  Kollu Bariyer elektrikli motora bağlı, 3mt den başlayan çeşitleri ile araçların kontrollü giriş-çıkış yapılması istenilen yerlere yerleştirilen uzaktan kumandalı sistemlerdir. İzinsiz araç giriş ve çıkışlarını engelleyerek otoparklarda düzenin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kollu Bariyerler genellikle Otopark Bariyerleri, hastaneler, okullar, siteler gibi giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır.

  Kollu Bariyerler gelişmiş kontrol sistemleri sayesinde;

  • Plaka okuma sistemleri,
  • Uzaktan kumandalar,
  • Butonlar,
  • Kart okuyucular,
  • Manyetik,
  • Proximity,
  • Mifare,
  • KGS, HGS ve OGS gibi her türlü Access Geçiş Kontrol Sistemleri ile kontrol edilebilmektedir.

  Mantar Bariyer Geçiş Sistemleri

  Mantar Bariyer Sistemleri yüksek güvenlik gerektiren mekanlarda kullanılmaktadır. İstenmeyen ya da tehdit oluşturabilecek araçların girişlerini engellemek için zemine yerleştirilen darbelere karşı dirençli sistemlerdir. Kontrollü araç giriş-çıkışları sağlamasının yanı sıra belli bir hızda gelen araç çarpmalarına dayanarak olası saldırıları ve izinsiz girişleri engelleyebilme özelliklerine sahiptir. Bu sistemin amaçlarından biri de yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde trafiğe kapalı yollara araç girişlerini engellemektir. Hidrolik Sistem altyapısına sahip olan bu sistemler hızlı açılıp kapanma ve darbeye dayanma özelliklerine sahiptir. Uzaktan kumandalı ve manuel versiyonları mevcuttur. Mantar Bariyer Fiyatları ve Hidrolik Mantar Bariyer Fiyatları diğer bariyer çeşitleri gibi uygun maliyetlere sahiptir.

  Blok Bariyer (Road Blocker)

  Blok Bariyerler, üst düzey güvenlik gereksinimi olan;

  • Emniyet binaları, 
  • Askeri tesisler,
  • Üst düzey devlet binalarında Yol Engelleyici Bariyer Sistemleri olarak kullanılmaktadır.
  • Petrol tesisleri gibi saldırıya açık noktalarda geçiş güvenliği ve kontrolünü sağlamak üzere tasarlanmışlardır.

  Her türlü araçlı saldırıları önlemek için kesin çözümdür. Güçlü ve hızlı motor sistemi sayesinde gecikme olmaksızın açılan ve kapanan bu sistem kumanda, buton gibi tüm Access Geçiş Kontrol Sistemi ile çalışabilmektedir.

  Bariyer Geçiş Sistemleri Avantajları

  Bariyer Geçiş Sistemleri avantajları genel olarak şu şekildedir:

  • Teknolojik olarak sürekli güncellenen bu sistemler kısa süredeki algılama kapasitesiyle otopark giriş ve çıkışlarında uzun kuyrukların olmasını engelleyerek zamandan tasarruf edilmesini ve Otopark Sistemlerinde sorunsuz kullanım sağlamaktadır. Maliyet ve bakım olarak Otopark Bariyer Fiyatı oldukça uygundur.
  • Güvenlik açısından üst düzey tedbir alındığından yabancı araçların giriş çıkışını kontrol edebilme olanağı tanımaktadır.
  • Otopark Yönetimi hangi saatte ve hangi günlerde, otoparklardaki araç mevcudunun ne olduğunu bilgisayar sisteminden net olarak raporlayabilmektedir. Böylece park yeri optimizasyonu ve planlaması yapılabilmektedir.
  • Trafiği hızlandırmak ve boş alan göstermek için park içerisinde yönlendirme personeli bulundurmak işletme maliyetlerini arttırmaktadır. Sistem bu maliyeti azaltacaktır.

  Bariyer Sistemleri ile entegre çalışabilen Otopark Otomasyon Sistemleri yazılımları günümüzde birçok kurum tarafından artık yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bariyer Fiyatları ve özellikleri bakımından kaliteli sistemler kullanılması uzun ömürlü ve kaliteli hizmet avantajı sağlamaktadır. Firmamız Otopark Bariyeri ve güvenlik Bariyer Sistemi ile entegre Otopark Otomasyon yazımları ile size kaliteli ve uygun çözümler üretmektedir. Bu nedenle Geçiş Kontrol Sistemlerinde öncü olan Bariyer Firmaları arasında yer alan firmamız, referans çalışmaları ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir. İşletmenize özel Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim