Kartlı Geçiş Sistemleri

NEDİR?

Kartlı Geçiş Sistemi, günümüz ilerleyen teknolojileriyle uyumlu bir şekilde geliştirilerek birçok alanda giriş çıkışlarda kontrolü ve güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan Geçiş Kontrol Sistemlerinden biri olmaktadır. Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri yüksek performanslı kart okuyucu ve personel takip yazılımı ile entegre bir sistem olarak çalışmaktadır.

 Giriş çıkış noktalarında, yetkilendirilmesi istenen mekanda bulunan kartlı Turnike Sistemleri veya Kartlı Kapı Sistemleri ile çalışan Kartlı Geçiş sistemi kapı veya turnike bulunan alanlarda giriş ve çıkışı kontrol altına alarak personel veya diğer kişilerin giriş-çıkış yetkilendirme ve kontrollerini sağlamaktadır. Bu sistemler yemekhane, okul, yurt, özel veya kurumsal işletmeler gibi pek çok kullanım alanına sahip olmaktadır. Kapı, turnike ya da geçiş noktası gibi alanlara yerleştirilen kart okuyucular sayesinde kişinin kartını okutmasıyla kart Id' si zaman damgasıyla birlikte yazılım veritabanına aktarılmaktadır.

Pdks yazılımları ile personel yetkilendirilmesi, işe giriş-çıkış saatleri, hakediş ve mesai ücretleri hesaplanabilir. Yazılımlar internet ortamından ya da masaüstü bilgisayarlardan çalıştırılabilmektedir. Kartlı Personel Takip Sistemi, bir personel devam kontrol sistemi çeşidi olmaktadır. Bir kuruma bağlı çalışan her personele özgü tanımlanmış kartlar sayesinde hızlı ve güvenli geçiş sağlanmaktadır.

 Yüksek performanslı Proximity veya Mifare Kart okuyucular ile iç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen bu sistemler, turnike veya kapı üzerine entegre edilebilmektedir. Firmamız Kartlı Geçiş Sistemleri konusunda tecrübeli teknik kadrosuyla kaliteli kurulum, montaj, devreye alma ve bakım hizmetleri vermektedir. Kartlı Giriş Çıkış Sistemleri Fiyatları, ürünlerin bileşenlerinin kalitesiyle doğru orantılı olmaktadır. Kartlı Personel Takip Sistemi bileşenleri; donanım ve yazılım ürünleri olarak firmamız tarafından alanında güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış tedarikçi firmalardan temin etmektedir.

 Personel Kartlı Geçiş Sistemi Fiyatları ve özellikleri bakımından itimat edebileceğiniz firmamız, Kartlı Geçiş Sistemi montajı konusunda da titizlikle çalışmaktadır. Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi ve almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİLEŞENLERİ

Personel Kartlı Geçiş Sistemleri, her personele özel kart oluşturularak, bu kartların sisteme personelin yetkileri dahilinde tanımlanmasıyla oluşturulmaktadır. Kartlı Giriş Sistemi Bileşenleri, kart okuyucu, kart ve yazılım olarak sınıflandırılmaktadır.

KART OKUYUCU TERMİNALLERİ

Kart Okuyucu Terminalleri; standalone, offline, panel ve online olarak kategorilere ayrılır. Kart okuyucular lokalde Kartlı Kapı Kilidi veya turnike açmak için kullanılabilmektedir. Yazılım entegrasyonu istenildiği takdirde lokalde yapılan bu işlemler zaman damgalarıyla loglanmaktadır. Tüm bilgiler böylelikle kayıt altına alınabilir ve raporlama analiz imkanı sunmaktadır. Online sistemlerde ise TCP / IP iletişim portalı ile doğrudan haberleşen okuyucudan tüm log bilgileri, giriş çıkış bilgisi, kişi bazlı yetkilendirme, günlük, haftalık, aylık gibi tüm raporlar yazılım ile alınabilmektedir. Kart okutulduğunda kart id’si, eğer sisteme kaydedilmişse bilgiler okuyucu ekranında görünmektedir.

KART OKUYUCU

 Kart okuyucuya kişi bazlı yetkilendirme için tanıtılan kartlara denmektedir. Firmaya özgü renkli lazer baskılı, personel bilgilerinin ve firma logosunun bulunduğu tasarıma sahip kartlar oluşturulabilmektedir. Bir diğer yandan, firmaya ait mevcut proximity kartlar varsa cihazlara kolayca tanıtılabilmektedir. Kullanım alanlarına Proximity, Mifare, HID gibi pek çok kart çeşidi de bulunmaktadır.

YAZILIM

 Personel ve ziyaretçi giriş ve çıkışını kayıt altına alarak, rapor sunulması gereken yerlerde Pdks ve Geçiş Kontrol Sistemleri yazılım ile entegreli olarak çalışmaktadır. Kartlı Giriş Sistemleri ile entegre çalışan yazımlar ise şu şekilde olmaktadır:

AVANTAJLARI

NERELERDE KULLANILIR?

Personel Devam Takip Kontrol Sistemi (PDKS) olarak kullanılıyorsa işletme içerisinde belirlenmiş bazı noktalara Kartlı Personel Devam Kontrol Sistemi entegre edilmektedir. Kontrol noktaları sayesinde yasal mevzuatlar detaylı olarak incelenirken, geçiş hareketleri ve vardiya saatleri gibi işletmeye özel koşullar daha anlamlı hale gelmektedir.