Otopark Otomasyon Sistemleri

  Otopark Otomasyon Sistemleri Nedir?

  Otopark Otomasyon Sistemleri, ihtiyaca uygun Otopark Bariyer Sistemlerine entegre edilebilen Otopark Otomasyon Yazılımı bileşenlerinin bütünü olmaktadır.

  Bu yazılımlar, araç giriş-çıkışlarında ücretlendirme, denetim ve raporlama yapabilen gelişmiş Ücretli Otopark Sistemleri olarak da bilinmektedir.

  Otomatik Otopark çözümleri ile işletmelerin maliyetlerini düşürmeleri ve kar oranlarını arttırabilmeleri adına Otopark Otomasyonu ve ücretlendirme sistemlerini kullanmaları artık bir ihtiyaç haline gelmiş olmaktadır.

  Gelişen teknoloji ile birlikte özellikle barkod bilet ve temassız kart uygulamalarına sahip, müşteri giriş çıkış sürelerini kayıt altına alan, veri analizi ve maliyet hesaplaması yapabilen sistemler tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Akıllı Otopark Sistemleri ile kullanılan otomasyon yazılımları, analitik maliyet ve araç trafik raporlaması, yüksek güvenlik özelliği, kaliteli ekipman, uzaktan erişim, SMS ve e-mail rezervasyon ve diğer sistemlere kolay entegre edilebilmesi gibi özelliklere sahip olması nedeni ile pazardaki en gelişmiş çözümleri üretmektedir.

  Bu yazılım ve donanım yapısı müşterin ihtiyaç ve isteğine göre diğer sistemler ile kolayca entegre edilebilmektedir.

  Geçiş Kontrol Sistemleri arasında yaygın kullanılan yüksek teknolojiye sahip Otopark Otomasyon Sistemi, güçlü plaka tanıma yazılımları ile entegre olarak çalışabilmektedir. Firmamız bariyer geçiş sistemleri ile entegre size uygun Otopark Otomasyon Sistemleri Fiyatları ve özellikleri ile size kaliteli ve uygun çözümler sunmaktadır. Bu nedenle Geçiş Kontrol Sistemlerinde öncü olan firmamız, referanslarımız ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir.

  Otopark Otomasyon Sistemleri Çeşitleri

  Otopark Otomasyon Sistemleri, yazılım uygulamaları, birçok ücretli Akıllı Otopark Sisteminde, site ve bina otoparklarında barkod bilet vermeli ve okuyuculu, abone kart okuyuculu, plaka tanıma sistemli, radyo frekanslı (RFID) etiketlerle otomatik geçiş sistemi (OGS) ve hızlı geçiş sistemi (HGS) Ücretli Otopark Sistemleri uygulanabilmektedir.

  Bilet Otopark Otomasyon Sistemleri

  Biletli Otopark Otomasyon Sistemlerinde, müşteriler otopark girişine geldiklerinde, bilet verme makinesinin butonuna basarak barkodlu bir bilet alırlar. Bilet üzerindeki araç giriş saati, tarihi ve bilet numarası bilgileri makine tarafından otomatik olarak hazırlanmaktadır. Akıllı Otopark Sistemi, bilet verme makinesi önüne gelen aracı sensörleri sayesinde elektronik olarak algılamaktadır. Araba algılanmadığı takdirde butona basılsa dahi bilet verilmemektedir. Müşteri tarafından alınan bilet ancak araç bariyerden geçtikten sonra içeride bulunan araç listesine eklenmektedir.

  Kartlı Otopark Otomasyon Sistemleri

  Kart Okuyuculu Otomasyon Sistemleri ile öncelikle sisteme tanımlı aboneler oluşturulmaktadır. Bu abonelere tanımlanmış kartlar, belirli bir süre için geçerlilik oluşturulur. Girişte bilet alındıktan veya abone kartı okuttuktan sonra otomatik bariyer açılır ve geçişe izin vermektedir.

  Plaka Tanıma ile Otopark Otomasyon Sistemleri

  Plaka Tanıma Sistemi ücretli otoparklarda park ücretlendirme amacıyla da kullanılmaktadır. Giriş yapan araç plakası sistemde tarih ve saat bilgisi ile birlikte kayıt altına alınarak çıkış saatinden çıkarılıp ücret hesaplanmaktadır. Bu sistemin ayrıca hırsızlık vakaları için geliştirilmiş özelliği de mevcut olmaktadır. Bu özellik sayesinde aracı kullanan kişinin görüntüsü ile birlikte araç görüntüsü de kaydedilmektedir. Bu da birçok suç açısından aydınlatıcı bir unsur olmaktadır.

  Plaka Tanıma Sistemi araçlara yönelik geçiş kontrol, güvenlik ve izleme imkanı sağlamaktadır. Yüksek güvenlik gerektiren otoparklar, otoyollar ile site girişleri ve kurumlara yönelik geçiş kontrol uygulamalarında başarı ile kullanılabilmektedir. Elde edilen plaka bilgileri sistem tarafından görsel raporlar halinde düzenlenmektedir.

  Hgs, Ogs ve Rfid (Radyo Frekansı) ile Otomatik Araç Tanıma ve Otopark Otomasyon Sistemleri

  Araç Tanıma Sistemleri, radyo frekans teknolojisi kullanılarak araca iliştirilen bir elektronik etiketin elektronik olarak okunması prensibine dayanmaktadır. HGS, OGS ve RFID sistemler son derece hızlı ve güvenli okuma sağlayarak seri ve hızlı bir geçiş denetimi sağlamaktadır. Tesis girişlerinde araç yığılmalarını ve beklemeleri engellemekte ve bir güvenlik personelinin yapamayacağı kadar hızlı ve doğru tespit yaparak tesis güvenliğine katkı sağlamaktadır.

  Otopark Otomasyon Sistemleri Avantajları

  Otopark Otomasyon Sistemleri için araç giriş çıkışlarının yetkilendirilmesi, ücretlendirilmesi ve raporlaması için kullanılan güçlü ve hata payı olmayan gelişmiş yazılım ve donanım sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemlerin avantajları oldukça fazla olmakla birlikte genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Teknolojik olarak sürekli güncellenen bu sistemler kısa süredeki algılama kapasitesiyle otopark giriş ve çıkışlarında uzun kuyrukların olmasını engelleyerek zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.
  • Güvenlik açısından üst düzey tedbir alındığından yabancı araçların giriş çıkışını kontrol edebilme olanağı tanımaktadır.
  • Otopark yönetimi hangi saatte, hangi günlerde ve otoparklardaki araç mevcudunun ne olduğunu bilgisayar sisteminden net olarak raporlayabilmektedir. Böylece park yeri optimizasyonu ve planlaması yapılabilir.
  • Trafiği hızlandırmak ve boş alan göstermek için park içerisinde yönlendirme personeli bulundurmak işletme maliyetlerini arttırmaktadır ancak bu sistem sayesinde maliyet azalacaktır.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim