Şehir İzleme Sistemleri

  Şehir İzleme Sistemleri Nedir?

  Günümüzde gelişip hızla büyüyen metropol şehirler kuşkusuz beraberinde yeni zorluklar, sıkıntılar ve güvenlik sorunlarını da getirmiştir.

  Mevcutta var olan güvenlik önlemlerinin iyileştirilmesi ve teknoloji ile doğru orantılı olarak geliştirilmesi her geçen gün daha da önem arz etmektedir. Buna istinaden kolluk kuvvetlerinin toplumun huzur ve güvenliğini en etkin bir şekilde sağlayabilmesine yardımcı olması bakımından teknolojik gelişmelere ihtiyaç duymaktadırlar. Şehir İzleme Sistemleri bu teknolojik imkanları emniyet güçlerine sunan sistemler bütünü olmaktadır.

  Diğer adıyla Mobese Sistemleri; sokak, cadde, kavşak ve meydanlar gibi önemli noktalara kurulan yüksek çözünürlükte, Gece Görüşlü, Kızıl Ötesi Kamera ve Termal Kamera gibi birçok özellikli kameraların belirli merkezlere Fiber Optik, Wirelless ve hat kiralama yöntemlerinden biriyle aktarılması sayesinde şehrin önemli bölgelerinin 7/24 izlenmesi esasına dayanmaktadır.

  Aynı zamanda da bu kamera görüntüleri izleme merkezlerinde de belirli bir süre kayıt altına alınmaktadır. Kaydedilen görüntülerin veri depolayarak biriktirilmesi daha sonra da analiz edilmesi sağlanmaktadır.

  Yüksek Çözünürlükte Kameralar, Gece Görüşlü Kameralar, Termal Kamera ya da Kızılötesi Kamera teknolojiler sayesinde toplumun can ve mal güvenliğini tehdit ederek toplumun huzurunu bozan kişileri ve yasa dışı olayları önlemede kolluk kuvvetlerine ciddi katkılar sağlamaktadır.

  Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasına katkı sağlamak için il ve ilçelerdeki kamuya açık alanları etkili bir şekilde izleyerek caydırıcı önlemler almak ve meydana gelmiş olayları çözmek amacıyla birbirinden bağımsız ama birbirleri ile entegre çalışarak çözümler sunan sistemler bütünüdür.

  Şehir İzleme Sistemleri konusunda Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A. Ş.‘den sadece kaliteli ürün satın almakla kalmayıp aynı zamanda uzman ekibimizden danışmanlık ve teknik destek hizmeti de almış olursunuz.

  Şehir İzleme Sistemleri

  AMACI

  Şehir İzleme Sistemleri gelişen analiz teknolojileri ile Sınır ihlal, Renk Analizi, Paket Bırakma, yön analizi, yoğunluk analizi gibi birçok analizler yapmaktadır. Yapılan bu analizler ile insanların can ve mal güvenliğine kast eden kişileri hedeflerine ulaşmadan engellenmesi  amaçlanmış olmaktadır.  

  Meydana gelmiş olayları da Kamera Sistemleri, Plaka Okuma Sistemleri, Yüz Tanıma Sistemleri, Trafik Elektronik Deneme Sistemleri gibi sistemler sayesinde, geriye doğru kayıtlar incelenerek olayların çözümlenmesi yapılarak faillerinin belirlenip delilleri ile birlikte yargıya teslim edilmesine olanak sağlamaktadır.

  Tüm bunlara ek olarak, TEDES Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri, şehrin yaya ve araç trafiği düzene girmesinde etkili rol oynamaktadır. Trafikteki tehlikeli hareketler ile kural ihlalleri yaparak insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan araçları tespit edip gerekli önlemlerin alınmasını sağlayarak hayatın düzene sokulmasında azımsanmayacak ölçüde etki ve katkısı bulunmaktadır.

  FAYDALARI NELERDİR?

  • Şehir İzleme Sistemleri hırsızlık ve gasp olaylarının caydırıcılığını arttıran önemli bir unsur olarak dikkat çekmektedir. Oluşabilecek hırsızlık ve gasp olaylarında zanlı tespiti Yüz Tanıma özellikleri ile kolay şekilde sağlanmaktadır.
  • Yine bu sistemlerin sağladığı caydırıcılık unsurları yanı sıra gasp olaylarının tespiti ve faillerinin yakalanması konusunda oldukça etkili bir yöntem olmaktadır.
  • Şehir merkezlerinin 7/24 izlenmesi kişilerin daha güvenli şekilde hareket etmesini sağlamaktadır.
  • Şehir İzleme Sistemlerinin yağma ve kundaklama olaylarının tespiti üzerinde önemli bir etkisi olmaktadır.
  • Kişilerin ve olayın gerçekleşme sebeplerinin belirlenmesi noktasında yardımcı destek görevi görmektedir.
  • Bombalama eylemlerinde faillerin yakalanması için önemli bilgiler vermektedir.
  • Şehir İzleme Sistemlerisuçlu takibi ve suçluların yakalanması için kullanılmaktadır.
  • Sokaklarda oluşan uyuşturucu satıcılığı ve bağımlılık yapan maddelerin satıcı ve kullanıcılarının yakalanması ve benzeri gibi birçok suç olaylarının en aza indirilmesi için Şehir İzleme Sistemleri kullanılmaktadır.

  ŞEHİR İZLEME SİSTEMLERİNİN TRAFİK İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

  • Şehir İzleme Sistemleri ile trafik kazalarında ve trafik ihlallerinde hatanın kimde olduğunu tespit etmeye yarayan en önemli araçlardan biri olmaktadır. 
  • Trafik ışığı ihlalleri Şehir İzleme Sistemleri ile kontrol edilmektedir.
  • Emniyet şeridi ihlalleri ve bu ihlalleri gerçekleştiren kişilerin tespiti noktasında oldukça yardımcı ekipman görevi görmektedirler.
  • Yaya yolu ihlallerinin tespit edilmesi ve hız ihlallerinin tespit edilmesi Şehir İzleme Sistemleri ile takip edilebilmektedir.
  • Şehir İzleme Sistemleri köprü, kavşak ve otobanlarda aranan kişi ve araçlarının tespiti ve takibi için kullanılmaktadır.
  • Çalıntı ve terör suçundan aranan araçların tespiti ve takibi için kullanılmaktadır.
  • Şehir İzleme Sistemleriaynı şekilde sokak, cadde kavşaklar gibi yaya ve araç trafiğini izleme mekanizmaları ile trafiğin yoğunluğuna göre yönlendirmeler yaparak trafik sıkışıklığının önüne geçmesine yardımcı olmaktadır.
  • Şehir İzleme Sistemleribunlar gibi birçok konuda emniyet ve güvenliği sağlayarak insan hayatını kolaylaştırıp yaşam standartlarını yükseltilmesine ciddi anlamda fayda sağlamaktadır.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim