Görüntülü Diafon Sistemleri

  Görüntülü Diafon Sistemleri Nedir?

  Görüntülü Diafon Sistemi Nedir? ve Diafon Nedir? sorularını şu şekilde yanıtlayabiliriz; sitelerde ve apartman dairelerinde kullanılan görüntülü ve sesli iletişim sağlayan interkom sisteminin genel adıdır.

  Büyük şehirlerde özellikle çok katlı binaların, apartmanların, rezidansların inşa edilmesi ile birlikte bu yerlerde güvenlik hizmetinin sağlanması açısından üretilen yaygın olarak kullanılan Güvenlik Sistemleridir.

  Kameralı Diafon olarak da bilinen bu sistemler, tıpkı Güvenlik Kamera Sistemleri gibi günümüzde apartman giriş kontrol, site giriş kontrol ve müstakil ev (villa) giriş kontrol amaçlı olarak sıklıkla kullanılmaktır. Villa Tipi Görüntülü Diafon Fiyatları ile birçok hane tarafından güvenlik açısından cazip bir sistem haline gelmiştir.

  İnterkom Sistemlerinin bileşenleri diafon, dış panel ve besleme ünitesidir. Diafon başlığı bu bileşenler içerisinde en çok farklılık gösteren üründür.

  Firmamız, Görüntülü Diafon Sistemleri alanında güçlü referanslara sahip olmakla birlikte kaliteli ürün temini ve teknik servis hizmeti ile müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Sizde ihtiyacınıza en uygun Diafon Sistemleri Fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi ve teklif almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  Görüntülü Diafon Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Görüntülü Diafon Sistemleri seçiminde öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenmelidir. İhtiyacınıza en uygun Görüntülü Diafon Sistemi seçimi yapılırken, bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır. En Ucuz Görüntülü Diafon Fiyatları olan sistemler her zaman iyi bir sistem olduğu anlamına gelmez. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden fiyat performans açısından Diafon Fiyatları en uygun olanını tercih etmelisiniz.


  Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kameralı Diafonolarak kullanılan, İnterkom Sistemlerinin akıllı evlere kurulması durumunda model ve özelliklerin uygun olmasına dikkat edilmelidir.
  • Bireysel ve çoklu kullanım durumlarına göre en uygun Görüntülü Diafon Sistemitercih edilmelidir. Kablosuz Diafon sistemleri seçeneklerine de sahip olması nedeni ile kullanım kolaylığı sunar.
  • Kameralı Diafon çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilmektedir.
  • Sesli Diafon Sistemlerinden farklı olarak panel üzerinde farklı işlevdeki düğmeler ile görüntü ekranı bulunmaktadır. 
  • Sistemin bağlı olduğu alanlar; giriş kapısı, otopark vs. kamera yardımı ile panel üzerindeki ekrana yansımaktadır. Görüntülü Diafon Sistemleri, basit bir kullanımı olmasına karşın oldukça etkili bir güvenlik önlemidir.

   

  Görüntülü Diafon Sistemleri Avantajları

  İnterkom Sistemleri; Diafon Sistemleri ile aynı işlevlere sahip olmasının yanında daha fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Genellikle işyeri ve apartman gibi yerlerde, güvenliği sağlama amaçlı olarak kullanılan bu sistemler, ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. İnterkom Sistemleri çeşitlerinin, uygulanan sistem yapılandırmasına göre özellikleri değişebilir.


  Kullanıcılara sunduğu avantajlar şöyle sıralanabilir:

  • Kameralı Diafon Sistemleri, görüntülü ve anlık iletişim sağladığından tanınmayan ya da şüpheli şahısların binaya girişi engellenebilmektedir.
  • Bir apartman ya da site içerisinde bulunan daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunmaktadır.
  • Görüntülü Diafon Sistemleribireysel ya da çok kullanıcılı Güvenlik Sistemi olarak kullanılmaktadır.
  • Görüntülü Diafon sayesinde bir apartman ya da site içerisinde bulunan daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme sağlanabilmektedir.
  • Güvenlik Kameralarıile bağlantı yapılarak Görüntülü İnterkom Sistemleri üzerinden çocuk oyun alanlarını, otoparkı vb. yerler görüntülenebilmektedir.
  • Görüntülü İnterkom Sistemleri; Güvenlik Kamera Sistemlerive Hırsız Alarm Sistemleri ile entegre bir şekilde çalışabilir. 


  Görüntülü Diafon Sistemleri Marka ve Modelleri

  Evlerin, iş yerlerin emanet edildiği Güvenlik Sistemlerinden olan Görüntülü Diafon Sistemi markaları kullanım alanına ve ihtiyaca göre iyi analiz edilmelidir. En İyi Görüntülü Diafon Markaları kullanılacak alana ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir.


  Genel olarak kullanılan İnterkom Sistemi markaları şöyle sıralanabilir:

  • Audio Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Netelsan Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Multitek Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Artego Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Powel Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Neutron Görüntülü Diafon Sistemleri
  • Teknoline Görüntülü Diafon Sistemleri


  Görüntülü Diafon Sistemleri firmaları genel olarak yukarıda belirtilen markaları kullanmaktadır. Çözüm ortağımız tedarikçi firmalardan temin edilen size en uygun marka ve model ile sizlere titizlikle montaj, kurulum ve devreye alma hizmeti vermekteyiz.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim