Güvenlik Alarm Sistemleri

Bizimle Sevdikleriniz Güvende

Keşfet

Güvenlik Alarm Sistemleri

Yaşam alanlarınızda Ev Alarm Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri şeklinde ihtiyaca göre kurulan, bu yerleri ve içerisindeki bireyleri dışarıdan gelebilecek başta hırsızlık olmak üzere soygun, dolandırıcılık, yangın, doğal gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı uyaran ve koruyan sistemlerdir. Bu sistemler uyardıktan sonra gerektiğinde Polis, Jandarma, Sağlık kuruluşları ve İtfaiye gibi kurumlara bilgi verilmektedir. Böylece gelebilecek can ve mal kaybını önlemekte ya da en aza indirgemektedir. Bu amaçlarla kullanılan uyarı sistemlerinin tümüne Alarm Sistemleri denilmektedir. Elektronik Güvenlik Sistemleri kapsamında bulunan bu sistemler, günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı donanım ve aksesuarlar yardımı ile güçlendirilmekte ve garantili bir güvenlik hizmeti ile desteklenmektedir. Bunlar isteğe ve yerin uygunluğuna bağlı kablolu ya da Kablosuz Alarm Sistemleri olarak kurulabilmektedir. Alarm Sistemleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir : Hırsız Alarm Sistemleri Yangın Alarm Sistemleri

Bireyler tarafından genellikle ev ve iş yerlerine yönelik güvenlik önlemlerinden biri olarak kullanılan Alarm Sistemleri farklı amaç ve kullanım şekline göre farklı modellerde üretilmektedir. Örneğin; Ev Alarm Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri olarak çeşitli kapasitelerde ve modellerde Kablosuz Alarm Sistemleri kullanılmaktadır. Böylece erişim kolaylığı sağlanmaktadır. Hırsızlık ve dolandırıcılık haberlerinin görüldüğü son zamanlarda, Hırsız Alarmları ev ve iş yerlerini güvenle korumak amacı ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Aynı şekilde sadece hırsızlığa karşı değil aynı zamanda yangın başta olmak üzere başımıza gelebilecek her türlü doğal afete karşı güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar birçok farklı duruma göre üretilmiş olup farklı tehditlere yönelik algılama yapabilmektedir. Alarm Paneli Pır Dedektörü Gaz ve Duman Dedektörü Panik Butonu gibi ekipmanlar bu sistemlerimiz ile entegreli bir şekilde çalışabilmektedir. Benzeri tüm ekipmanlarımız her türlü tehlikenin önceden algılanarak can ve mal kaybının oluşmasını önlemek ve zararı en aza indirgemek amacı ile üretilmektedirler.

Ev ve iş yerlerinin güvenliğine yönelik uygulamalardan biri olan bu sistemler oldukça basit bir mantık ile çalışmaktadır. Son teknoloji ürünler olmalarından dolayı da oldukça etkin olmaktadır. Bu uyarı sistemlerinde, Hareket Sensörü gibi farklı ekipmanlar eve zorla ya da gizli girişi algılamaktadır. Yangın gibi tehlikelerde ise duman ve ısıyı algılayarak kullanıcıya ve Alarm Takip Merkezine haber vererek durumu anında bildirmektedir. Alarm Takip Merkezlerinin uyarı alması ile birlikte yangın ya da hırsızlık durumuna ve önceliğine göre : Polis ve jandarma gibi kolluk kuvvetlerine, Hastane ve benzeri sağlık kuruluşlarına, İtfaiye görevlilerine anında haber vermektedir. Ayrıca Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. yanlış ve hatalı ihbarların önüne geçmek için parola uygulaması ile çalışmaktadır. Kullanıcıların belirlediği parola, alarm durumunda etkinleştirildiği taktirde tehlikeli ya da acil bir durumun olmadığı anlaşılmaktadır. Bu sayede hem kullanıcıların güvenliği sağlanmakta hem de aynı zamanda bu önemli kurumlarda zaman kaybının meydana gelmesinin önüne geçilmektedir. 2004 yılından bu yana bilişim sektöründeki kalitesi ve tecrübesi ile Gazi Information Teknoloji tüm müşterilerine Güvenlik Alarm Sistemleri kurulum ve montaj konusunda hizmet vermektedir. Uzman teknik kadrosuyla profesyonel alt yapı kurulumu ve bakımı yapılmaktadır. Hedefimiz İzmir Alarm Sistemleri Firmaları arasında en iyisi olmak, yani size en iyi hizmeti vermektir. İhtiyacınızın belirlenmesi ve en doğru çözümün sunulması için Ücretsiz Keşif Avantajımızdan faydalanmayı unutmayın!