Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.
Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco LPRS 1000

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco LPRS 2000

Plaka Okuma Sistemleri

Plaka Okuma Sistemi Nedir?

Plaka Tanıma Sistemi kameralardan elde edilen araç görüntüsünün üzerinde plaka bölgesi tespit edilerek ve ayrıştırılarak, plaka üzerinde bulunan karakterlerin Optik Karakter Tanıma (Görüntü İşleme) yöntemleri ile okunması işlemi olmaktadır.

Plaka Okuma Kamerası ile tanımlanan plaka karakterleri, Plaka Okuma sistemi tarafından yedeklenebilmekte ve plakası okunan araçların bilgileri sorgulanabilmektedir.

Projeye göre değişik uygulamaları olan Plaka Okuma Yazılımı uygulamaya özel algoritmalar üretilerek çeşitlendirilebilmektedir.

Farklı sistemlerle entegre çalışabilen bu sistemler, kaliteli ve ihtiyaca en uygun Plaka Takip Sistemi Fiyat ve özelliklerine ve kendini ispatlamış ürün ve yazılım tercih edilmesi gerekmektedir.

Bir diğer önemli nokta ise, hizmeti sunan firmanın bu alanda iyi derecede deneyim ve becerisinin olması ve geri hizmet sağlayabilecek araç ve teknik donanıma sahip olması gerekmektedir. 

Bu konuda güçlü referanslarla çalışmış ve projelerini başarıyla tamamlamış firmamız Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.  güvenle tercih edebilirsiniz. KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) projelerinde keşif ve projelendirme aşamasından sistemin kurulumuna kadar olan tüm süreçlerde ve Ücretsiz Keşif avantajımızla sizlere en uygun hizmeti vermekteyiz.

 

Otomatik Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

 

Otomatik Plaka Okuma Sisteminin Kullanıldığı Alanlar

Plaka Tanıma Sistemleri

 

Plaka Tanıma Sistemlerinin Kullanım Amaçları

Plaka Okuma Sistemi çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Bu amaçlardan bazıları;

Plaka Tanıma Sistemleri kullanım amaçlarına göre ayrılmaktadır;

 

Otopark Plaka Tanıma Sistemleri

Otopark Plaka Tanıma Sistemi, otoparklarda yaşanan park yeri problemleri ve bariyer geçiş kontrolü için harcanan gereksiz iş gücü gibi sorunlara çözüm olarak üretilmiş olmaktadır.

Plakaları otomatik olarak tanıyan ve yalnızca yetkilendirilmiş plakalara bariyer geçişi sağlayan, kameralı Otopark Plaka Tanıma Sistemi kısa zamanda yaygınlaşmıştır.

Bu sistemle birlikte, otoparkı kullanan kişiler bariyer kumandası veya kart taşıma gibi bir zorunluluğu olmayacaktır. Ayrıca giriş ve çıkışlardaki bekleme süreleri de minimuma düşecektir.

Özellikle alışveriş merkezlerine gelen müşterilerin giriş çıkışlarını kolaylaştırmak ve alışveriş merkezinin güvenliğine katkı sağlamak amacıyla AVM Otopark Plaka Okuma Sistemi yetkililere oldukça katkı sağlamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak, Otopark Plaka Tanıma Sistemi birçok site, alışveriş merkezi, rezidans ve kamu kuruluşunun otoparklarında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Otoyol Plaka Tanıma Sistemleri

Otoyol Plaka Okuma Sistemi; otoban, devlet kara yolu veya kentin önemli geçiş güzergahlarına konumlandırılan Otoyol Plaka Tanıma Kamerası sayesinde geçen araçların plakalarını kaydedip tanımlayan ve sorgulayan sistemler bütünü olmaktadır.

Otoyol Plaka Takip Sistemi bünyesinde barındırdığı kameralarla araçları tespit edilebilme özelliği ile de Araç Tanıma Sistemi olarak da bilinmektedir. Araç Tanıma sistemi ile aynı zamanda Köprü Trafiği de uzaktan takip edilebilmektedir.

Otoyol Plaka Okuma Sistemi genel amacı; Plaka Tanıma Kamerası ile plakaların okunması, elde edilen verilerin işlenmesi ve veritabanından sorgulanmasıdır.

Plaka bilgilerinin analiz edilmesini sağlayan bu sistem oldukça güvenli ve kolay bir takip imkanı sunmaktadır. Bu sistem özellikle Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi projelerinde kullanılmaktadır.

Otoyol Plaka Okuma Sistemi uygulamasında plakaların seyir halindeyken tanınması ve kaydedilmesi esas alınmaktadır. Herhangi bir durumda bu Otomatik Plaka Okuma Sistemi ile istenilen plakaya sahip aracın yeri, konumu bu sayede tespit edilebilmektedir. Kayıt alan Güvenlik Kamera Sistemleri veri tabanından sorgulama yapmaya elverişli olmaktadır. Araç sorgulama işlemleri emniyet genel müdürlüğü web sitesinden sağlanmaktadır. Sorgulanan araç için olası bir ihbarı durumunda sistem sesli bildirim göndermektedir.

Otoyol Plaka Okuma Sistemi, araçların plakası haricinde modelini, rengini her türlü hava koşulunda tespit edebilmekte ve kayıt altına alabilmektedir. Sistemsel bir bağlantı yoluyla elde edilen bu veriler kablolu ya da kablosuz bağlantı yoluyla uzak bir merkeze aktarılmaktadır.

 

Araç Plaka Okuma Sistemleri

Aracın üzerine yerleştirilen kameralar aracılığı ile hareket halindeyken bile çevresindeki araçların plakalarını okuyup Araç Sorgulamasını sağlayan sisteme Araç Üstü Plaka Okuma Sistemi denmektedir.

Sistem Plaka Okuma Kamerası ile aracın önünden ve arkasından resimler alarak hafızasına kaydedilir, depolanan bu görüntüler analiz edilerek resmin içinden plaka bilgisi alınır ve ihtiyaç halinde bu bilgilerin kullanılması için veritabanına kaydedilmektedir. Plaka şekilleri, resimleri ve kodları her ülkede farklılık göstermektedir. Bu bağlamda Mobil Plaka Okuma Sistemi olarak da adlandırılan Araç Plaka Okuma Sistemleri bunların bilgisine adapte edilen bir sistem ile çalışmaktadır.

Araç Plaka Okuma Sistemleri, hareketli olmasından dolayı Sabit Plaka Okuma Sistemine göre çok daha avantajlı olmaktadır. Tüm avantajları ile Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYSne katkı sağlayan sistemlerden biri olmaktadır.

Araç Üstü Plaka Okuma Sistemi güvenlik ve trafik uygulamalarında fazlasıyla kullanılan bir sistem haline gelmiştir. Bütün araçların plakaya sahip olması ekstra alıcı ve verici ürünlere gerek olmamasını sağlamaktadır.

Yorum Yap

Bazı Referanslarımız

Tüm Referanslarımız