Turnike Geçiş Sistemleri

Kurumsallığınızı Maksimum Seviyeye Çıkarın

Keşfet

Turnike Geçiş Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemlerinin en yaygın çeşidi olan Turnike Sistemleri giriş çıkışların kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesinin önemsendiği durumlarda ve mekanlarda uygulanan sistemlerdir. Güvenli yazılım ve donanımlarla donatılmış bu sistemler, giriş çıkışları sınırlandırıp, kayıt altında tutarak güvenliği üst seviyeye taşımaktadır. Turnikeli Geçiş Sistemleri, Personel Takip Sistemi, öğrenci takibi gibi çeşitli amaçlarla kullanıldığı takdirde farklı geçiş teknolojileriyle entegre olarak çalışabilmektedir. Entegre çalışan Turnike Sistemleri şu şekildedir : Kartlı Turnike Sistemleri Şifreli Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Yüz Tanıma Turnike Sistemleri Kullanım amaçlarına ve mekanlara göre kullanış şekillerinde farklılıklar olan Turnike Sistemleri istenmeyen, uygun olmayan kişilerin geçişini kısıtlamaktadır.

Turnike Geçiş Sistemleri işlevlerine göre birçok model ve çeşitliliğe sahiptir. Tripod Turnike Sistemleri : İç ve dış ortamlar için tasarlanmış bel hizasında 3 kollu turnike modelidir. Şirket genel merkezleri, okullar, fabrikalar, plazalar, spor salonları ve konut projelerinde güvenli ve pratik geçişler için kullanılmaktadır. Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri : Banka ve holding gibi prestijli ortamlar için tasarlanmış iç ortam ürünleridir. Hızlı Geçiş Turnikeleri mimar ve dekoratörlere değişik tasarım imkanları sunmaktadır. Swing Gate Turnike Sistemleri : Vip ve engelli geçişlerde kullanılan estetik görünümlü motorlu turnikelerdir. Estetik görünüm ve dekorasyonun önemli olduğu mekanlarda kullanılmak üzere üretilmektedir. Boy Turnike Sistemleri : Yüksek güvenlik gereken yerlerde kontrollü geçiş sağlayan turnike modelidir. İç ve dış ortamda kullanılabilen, 2, 3 veya 4 kanatlı modelli seçenekleri bulunan turnikelerdir. Tercihe göre boyalı veya paslanmaz çelik olarak üretilmektedir. Her bir turnikenin kullanım amacı, yeri ve tipi farklıdır. İş Yeri Turnike Sistemleri genel olarak işletmelerde, fabrikalarda, plazalarda kullanılmaktadır. Jetonlu Turnike Sistemleri ise daha çok eğlence merkezlerinde veya tuvalet girişlerinde kullanılmaktadır. Turnikeler isteğe bağlı olarak tek yönlü veya çift yönlü çalıştırılabilmektedir.

Turnike Sistemleri kullanım amaçlarına göre birçok yerde kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları şöyledir : AVM Turnike Sistemleri Okul Turnike Sistemleri Hastane Turnike Sistemleri Metro Turnike Sistemleri Yemekhane Turnike Sistemleri Spor Salonu Turnike Sistemleri Yurt Turnike Sistemleri Ofis Turnike Sistemleri Otel Turnike Sistemleri Havaalanı Turnike Sistemleri Kurum ve kuruluşlar gibi elektronik sisteme bağlı olarak güvenli ve sınırlamalı geçiş sağlamak istenen her yerde kullanılmaktadır. Özel okul, özel işletme gibi yerlerde de artık yüksek güvenlik sebebiyle Turnike Sistemleri tercih edilmeye başlanmıştır.

İleri teknoloji çağına uyum sağlayan yazılım ve donanımlarıyla yüksek güvenlik, kontrol ve analiz sağlayan sistemler şunlardır : Kartlı Turnike Sistemleri Proximity ve mifare kart okuyucu gibi terminaller bağlanarak, kişiye özel veya genel tanımlanmış kartların okutularak geçiş yapıldığı Kartlı Geçiş Sistemleridir. Şifreli Turnike Sistemleri Çalışma prensibi olarak, kişiye özel atanan şifreler veya belirlenen belli şifrelerle girişlerin kontrol altına alınmasını sağlayan Şifreli Turnike Sistemleridir. Doğru şifre girildiği takdirde turnike geçişe iziz verecektir. Böylece tek bir şifreyle geçişler yetkilendirilmiş olacaktır. Talep edilmesi durumunda Personel Takip yazılımları sayesinde bu geçişler analiz edilerek raporlandırılabilmektedir. Parmak İzi Turnike Sistemleri Parmak İzi okuyucu cihazlarıyla entegreli olarak çalışır. Kişilerin parmak izleri tanıtılarak, kart taşıma veya şifre unutma gibi sorunların önüne geçilerek daha yüksek güvenlikli hizmet sağlamak amaçlanmıştır. Yüz Tanıma Turnike Sistemleri Yüz Tanıma Sistemi, yüze ait karakteristik özelliklerin analizi yapılarak, bu analize göre verilerin kişiye özel bir şifreleme yöntemi ile veri tabanına kaydedilmesi ve kimlik tanımlaması sırasında gerekli karşılaştırmanın yapılıp geçiş onayı verilmesini sağlayan bir sistemdir. Yüz tanımlama terminalinin entegre edildiği turnikeden, kişiler bu şekilde veri tabanına daha önceden tanımlanıp sonrasında geçiş iznine sahip olabilmektedir. Firmamız ihtiyacınıza en uygun Turnike Sistemleri fiyat ve özellikleri hakkında sizlere her zaman danışmanlık yapmaktadır. Turnike giriş sistemleri ile güvenliğinizi, kurumsallığınızı maksimum düzeye çıkarmak sizin elinizde!