Elektronik Güvenlik Sistemleri

  Elektronik Güvenlik Sistemleri Nedir?

  Güvenlik Sistemleri Nelerdir? ve Güvenlik Sistemi Nedir? veya Elektronik Güvenlik Sistemleri Nelerdir? gibi soruları şu şekilde yanıtlayabiliriz; Güvenlik Sistemleri beklenmeyen bir olumsuz durum yaşandığı zaman, gereken yerlere en hızlı şekilde haber vermek ve yapılması gerekenlerin bir an önce yapılmasını sağlayan sistemler bütünüdür.

  Güvenlik genel olarak toplum yaşamında yasal düzenin sorunsuzca yürütülmesi, kişilerin korkusuzca yaşayabilmeleri ve güven içinde yaşam sürmeleri durumu olarak adlandırılır.

  Kapsamlı Elektronik Güvenlik Sistemleri uygulamaları ile evinizde veya iş yerinizde oluşabilecek olumsuz durumlar hemen tespit edilebilir ve sizin tarafınızdan belirlenen ilgili yerler en kısa sürede haberdar edilir.

  Ev Güvenlik Sistemleri ve İş yeri Güvenlik Sistemleri kapsamında verilen hizmetler şunlardır:

  Siz de rahatça bir nefes almak için Gazi Information Tek. San. Tic. A. Ş. ni tercih edin. Her zaman son teknoloji ve güvenilir ürün kullanan güvenlik sistemleri firmaları ile çalışma fırsatına sahip olun. Alanında uzman ekibimiz sayesinde hızlıca kurulumunuz gerçekleşsin ve güven duygusun keyfini çıkarın. Güvende hissetmek için lütfen firmamızla iletişime geçiniz. Ücretsiz Keşif avantajımızdan yararlanın.


  Güvenlik Sistemleri Çeşitleri

  Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte günümüzde, ev ve iş yeri güvenliğinin sağlanması yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle Elektronik Güvenlik Sistemlerinin önemi her geçen gün artmaktadır.

  Günümüzde artık Güvenlik Sistemleri bir tercih yerine ihtiyaç haline gelmiştir. Bu nedenle bu sistemler; Biyometrik Güvenlik Sistemleri, Ev ve İş yeri Güvenlik Sistemleri ve hatta Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri olarak gittikçe büyüyen bir sektör olmaktadır.

  Elektronik Güvenlik Sistemlerinin çeşitlerinden kısaca şu şekilde bahsedilebilmektedir:


  Güvenlik Kamera Sistemleri

  Kamera ve Güvenlik Sistemleri farklı koşul ve durumlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş ve çeşitlendirilmiştir. Güvenliği sağlanmak istenen binanın çevresi, giriş-çıkışları ve iç mekanları güvenlik kontrol merkezinden Güvenlik Kameraları ile 24 saat izlenilmeli, görüntüler kayıt cihazları aracılığıyla kaydedilmelidir. Örneğin bina içi ve dışındaki kontrol ve denetim, Hırsız İhbar ve güvenlik için izleme ve kayıt imkanı sunan CCTV Kamera Sistemleri (Kapalı Devre Televizyon Sistemi) ile sağlanmalıdır.


  Güvenlik Alarm Sistemleri

  Yaşam alanlarınızda Ev Alarm Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri şeklinde ihtiyaca göre kurulan, bu yerleri ve içerisindeki bireyleri dışarıdan gelebilecek başta hırsızlık olmak üzere soygun, dolandırıcılık, yangın, doğal gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı uyaran ve koruyan sistemlerdir. Bu sistemler uyardıktan sonra gerektiğinde Polis, Jandarma, Sağlık kuruluşları ve İtfaiye gibi kurumlara bilgi vermektedir.


  Görüntülü Diafon Sistemleri

  Görüntülü Diafon Sistemleri sitelerde ve apartman dairelerinde kullanılan görüntülü ve sesli iletişim sağlayan interkom sistemlerinin genel adıdır. Büyük şehirlerde özellikle çok katlı binaların, apartmanların, rezidansların inşa edilmesi ile birlikte bu yerlerde güvenlik hizmetinin sağlanması açısından üretilen sistemlerdendir.


  Güvenlik Sistemleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Güvenlik Sistemleri seçiminde öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenmelidir.

  İhtiyacınıza en uygun sistem seçimi yapılırken, bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır.

  Güvenlik Sistemi Fiyatları her zaman kalite ile doğru orantılı değildir. Kaliteli ürün seçimi ön planda olmalıdır. Bunun için güvenilir Güvenlik Sistemleri Firmaları ile çalışılmalıdır.

  Model ve özelliklere bakılarak ihtiyacı karşılayan en uygun Güvenlik Sistemlerinin, ideal Güvenlik Sistemleri Fiyatlarına sahip olduğu unutulmamalıdır.

  Elektronik Güvenlik Sistemlerinin Kamera Sistemi, Alarm Sistemi, Kayıt Cihazı gibi her bir bileşeni ayrı ayrı incelenerek tam uyumlu ve kaliteli bir sistem oluşturulmalıdır.


  Elektronik Güvenlik Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

  Güvenliğin en yüksek seviyede tutulması zorunlu olan alanlarda geniş kapsamlı güvenlik önlemi almak için çeşitli Güvenlik Sistemleri kullanılır.


  • Kurumsal iş yerlerinde,
  • Alışveriş merkezlerinde,
  • Hava alanlarında,
  • Benzin istasyonlarında,
  • Okullarda,
  • Hastanelerde ve daha pek çok halka açık yerlerde kullanılmaktadır.


  Örneğin; Güvenlik Kamera Sistemleri hemen hemen her alanda kullanılan bir Elektronik Güvenlik Sistemlerinin en önemli alanıdır. Hırsız Alarm Sistemleri de yine bütün iş yerlerinde ve evlerde kullanılan bir sistemdir. Yine yangın tehlikesi olan ve yangına karşı koruma sağlanması zorunlu alanlarda devreye sokulması gereken bir sistem ise Yangın Alarm Sistemleri olarak bilinmektedir. Güvenlik sağlamada çok faydalı olduğu bilinen bir başka yöntem ise, özellikle evlerde kullanılan Görüntülü Diafon Sistemleri olarak bilinmektedir. Alışveriş merkezleri, hastane, okul, büyük iş yerleri gibi kamuya açık ve çok fazla giriş çıkış yapılan yerlerde başvurulan Geçiş Kontrol Sistemleri, bu yerlere giriş çıkışları kontrol altına almak amacıyla kullanılır. Turnike Sistemleri de yine Geçiş Kontrol Sistemleri ile aynı işlevi yerine getiren bir sistemdir.

  Kaliteli Güvenlik Hizmeti ile Elektronik Güvenlik Sistemlerinde öncülük eden aynı zamanda ulusal pazarda başarılı bir şekilde sektörünü temsil eden Gazi Information Teknoloji Profesyonel Elektronik Güvenlik Sistemlerini müşteri memnuniyeti odaklı olarak alanında uzman ekibi ile Ücretsiz Keşif, Projelendirme ve hizmet sonrası servis imkanı ile çözüm ortaklığı ve Güvenlik Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim