Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri KGYS

  Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri KGYS NEDİR?

  Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS) kolluk kuvvetlerinin topluma yönelik tehditleri bertaraf etmek amacı ile tasarlanmış sistemlerdendir.

  Toplumun ortak kullanım alanlarını; cadde, sokak, kavşak ve stratejik yerleri bazı sistemler aracılığı ile 7 gün 24 saat boyunca izleyip, elde edilen tüm verileri kayıt altına alabilen sistemler bütünü olmaktadır.

  Bunlar ; Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri, Plaka Okuma Sistemleri, Yüz Tanıma Sistemleri, Akıllı Kavşak Sistemleri, Trafik Denetleme Sistemleri ( TEDES ) ve Hız İhlal Tespit Sistemleri gibi çok çeşitli sistemlerden oluşmaktadır.

  Bu sistemler aracılığıyla kayda alınan veriler, farklı yazılımlar ile tek bir merkezde toplanarak analizleri yapılmaktadır. Genel olarak önceden MOBESE Sistemleri olarak bilinen Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri Türk polis teşkilatına yurt içinde güvenliği sağlaması konusunda destek bir alandır.

  Cadde, sokak ve meydan gibi ortak kullanım alanlarının gün boyu izlenmesi ve takip edilmesi esasına dayanarak işleyen bu sistem, toplumdaki güven ve huzuru sağlamak adına büyük önem taşımaktadır.

  KGYS ile yapılan izlemeler sonrası sistem tarafından kişiler ve araçların plaka bilgileri görüntülü olarak merkeze transfer edilmektedir. MOBESE sayesinde vatandaşlardan gelen ihbar doğrultusunda ilgili noktalar kolaylıkla belirlenebilmektedir ve belirlenen noktalardan gelen veriler ana merkezde toplanarak ilgili birimlere gönderilebilmektedir.

  Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. olarak bu güne kadar yapmış olduğumuz projelerin deneyim ve birikimi ile sizlere en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Özellikle güçlü referanslarımız bulunan Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri hizmetimizde ihtiyacınız ve size en uygun olanı Ücretsiz Keşif Avantajımız ile belirliyoruz. Sonraki aşamalar olan projelendirme aşamasından sistemin kurulumuna kadar olan tüm süreçlerde sizlere hizmet vermekteyiz.

  Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri

  AMACI

  • Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) eski adıyla Mobese Sistemleri, şehrin huzurunun, güvenliğinin ve asayişinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bunun için araç trafiğinin ya da belli toplu alanların izlenmesinden elde edilen görüntülerin analiz edilerek, değerlendirilmesini sağlamaktadır.
  • Bu şekilde gerçekleşmiş ya da gerçekleşebilecek olaylara karşı hızlı bir şekilde önleyici önlemler alınmasını ya da çözümler sunulmasını sağlamaktadır.
  • Gerçekleşen olayları ortaya çıkarmak için geriye dönük kayıtların incelenerek faillerinin belirlenip hukuki deliller elde edilmesi güvenlik güçlerine çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Trafik Denetleme Sistemleri(TEDES), Plaka Okuma Sistemleri ve Yüz Tanıma Sistemleri gibi sistemler bu konuda güvenilir yazılımlara sahip olan sistemlerdir.
  • Kent Güvenlik Sistemleri, aranan araç ve şahısların yakalanmasına yardımcı olmaktadır. Toplumsal olaylardaki yasa dışı olayların önüne geçilmesi, bir olay olmuşsa faillerini belirlenip yakalanmasına da katkı sağlamaktadır.
  • Ayrıca trafiğin düzenlenmesi ile de şehrin düzenine ve toplumun yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunan en önemli sistemler bütünüdür.

   NASIL ÇALIŞIR ?

  • Bu sistemler belirlenen noktalarda kurulu bulunan Kamera Sistemlerinden gelen veriler ile çalışmaktadır.
  • Bu kameralar yapısal olarak kablo ağı üzerinde durmak zorunda değildir. Uzak noktalarda görüntü kaybına uğramaksızın kablosuz iletişime kolaylıkla izin vermektedir. Hatta çok yeni bir teknoloji olan Wimax ( Kablosuz Digital Erişim )teknolojisini destekleyerek daha güvenle daha uzağa veri aktarmaya da olanak vermektedir.
  • KGYS, diğer adıyla Mobesekısaca bulunduğu bölgeyi güvenlik çemberi altına alarak güçlü caydırıcılık özelliği ile koruyan güvenlik sistemleridir.
  • Bölge görüntüleme sistemi, halkın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergahı olarak bilinen yerlere konulan kameralar ile bu kameralardan alınan görüntülerin merkeze sürekli olarak aktarılıp kaydedilmesinden oluşmaktadır.
  • Bu sistemlerin fiber optik, wifi, wimaxya da hat hizmeti veren operatörlerden hat kiralama yöntemi aracılığıyla verilerin belirlenen merkeze aktarılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde aktarılan verilerin ilgili yazılımlar ile analizlerinin yapılıp görevlileri hiç bir müdahaleye gerek duymadan otomatik olarak uyarma esasına dayanır.

   AVANTAJLARI

  • KGYS’nin ana amacı toplumun can ve mal güvenliğinin sağlanmasına katkı sağlamak ve daha güvenilir, huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamaktır.
  • Toplum içindeki kötü niyetli kişileri, oluşan olayların faillerini belirleyip hukuki önlemler alınmasını sağlamaktadır. Burada Yüz Tanıma Sistemleri, Kamera Sistemleri ve Şehir İzleme Sistemleri gibi sistemlerden yararlanılmaktadır.
  • Trafik kurallarına uymayıp vatandaşların can ve mal güvenliklerini tehlikeye atan şahıslar kolaylıkla, en hızlı şekilde belirlenebilmektedir.
  • Toplumsal olayların izlenip çevreye zarar veren suçlu profilinde olan kişilerin belirlenip yakalanmasını sağlamaktadır. Kamera Sistemleri ve Yüz Tanıma Sistemleri gibi sistemler bu tanımlamayı sağlamaktadır.
  • Çalıntı araçların yakalanması gibi birçok konuda toplumun güvenliğine katkı sağlayarak toplumun yaşam kalitesinin artmasına fayda sağlamaktadır.
  • Bölgelerin 7/24 izlenmesi dolayısıyla suç oranlarında caydırıcılık faktörünü etkinleştirmektedir.
  • Toplumsal olayların bağlayıcı faktörleri ile kişilerin daha güveli ortamlarda yaşamasını sağlamaktadır.
  • Plaka Okuma Ve Araç Tespit özellikleri ile ihbarı verilen suç durumlarının hızlı ve verimli şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır.

  Yorumlar

  Bu hizmet ile ilgili yorum bulunamadı!

  Yorumunuzu Yazın

  WhatsApp İletişim